Lotnisko w Modlinie - współrzędne 52°27'04''N, 20°39'06''E

Od czerwca 2012 Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Portu Lotniczego im. F. Chopina. Lotnisko będzie obsługiwać przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Inwestycja dedykowana jest przede wszystkim przewoźnikom nisko kosztowym i czarterowym. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.

Mapa Dojazdu

Dojazd na lotnisko Warszawa/Modlin jest bardzo prosty i wygodny!

Pociągiem
Od najwygodniej na lotnisko dotrzemy pociągami Kolei Mazowieckich (KM). Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zakupił nowy tabor składający się z 16 dedykowanych obsłudze lotniska składów typu ELF, którymi pasażerowie dojadą do położonej ok. 4 km od terminala, Stacji Modlin. Stamtąd, pod terminal regularnie, tj. co 20 minut w czasie kursowania pociągów KM z Warszawy do stacji Modlin, będą kursowały tzw. shuttle-busy, czyli autobusy dowożące pasażerów do/z terminala na dworzec kolejowy i z powrotem. Dojazd z centrum Warszawy (Warszawa Centralna) do lotniska trwać będzie ok. 40 min.. Wstępnie planowane jest, iż będzie co najmniej 1 pociąg „lotniskowy", jeżdżący między lotniskiem Chopina , a lotniskiem Warszawa/Modlin, przez Warszawę Centralną, na godzinę. Rozkład jazdy pociągów będzie dostosowany do rozkładu lotów w taki sposób, by pasażerowie spokojnie zdążyli się przesiąść oraz by mogli dostać się na pierwsze poranne wyloty, czy ostatnie wieczorne przyloty. Pierwszy pociąg KM przyjedzie do stacji Modlin ok. 3.30, a ostatni pociąg odjedzie ze stacji Modlin ok. 1.30. Nie jest jeszcze ostatecznie ustalona cena biletu na to połączenie. Za dwa lata pociągi będą dojeżdżać bezpośrednio przed terminal, gdzie powstanie podziemna stacja kolejowa. Jej budowa zaplanowana jest na koniec przyszłego roku. Inwestycja budowy bocznicy przy terminalu pasażerskim prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który oczekuje obecnie na wydanie decyzji środowiskowej w tej sprawie.

Autobusem
Istnieje także proste połączenie autobusowe, zarówno z Twierdzą Modlin jak i z Nowym Dworem Mazowieckim. Autobusy PKS zatrzymują się na przystanku Dworzec Centralny 04 (od al. Jana Pawła II). Cena biletu w jedną stronę wynosi 7-8 zł. Wszelkie szczegóły pod adresem: http://www.pks.warszawa.pl/ Autobusy TRANSLUD odjeżdżają z przystanku Warszawa DTC (2 linie - nr 2 i nr 6) i również zatrzymują się w Nowym Dworze Mazowieckim i Twierdzy Modlin. Cena biletu w jedną stronę wynosi 7-8 zł. Wszelkie szczegóły pod adresem: http://www.translud.pl/ Docelowo przystanek dla wybranych linii autobusowych powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu.

Samochodem
Czas przejazdu z centrum Warszawy do lotniska Warszawa/Modlin samochodem wynosi ok. 35-40 min. Najprościej jest zdecydować się na dojazd trasą S7 na Gdańsk. Następnie, po przejechaniu ok. 30 km i minięciu Wisły, należy wybrać zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki, do drogi krajowej nr 62. Po przejechaniu ok. 1 km, po lewej stronie ukaże nam się po tablica informacyjna i drogowskaz na lotnisko. Do dyspozycji tych pasażerów, którzy zdecydują się na dojazd do lotniska samochodem, będzie ok. 800 miejsc parkingowych zlokalizowanych bezpośredni przed terminalem (docelowo 1 400). Również po drugiej stronie Wisły ul. Modlińską można dojechać na lotnisko przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki.

Mapka pokazuje odległość naszych magazynów od lotniska Modlin wynosi 5 km.


Wyświetl większą mapę